Německý tým Borussia Dortmund oznámil přestup mladého záložníka Judea Bellinghama do Realu Madrid. Podle zpráv médií za něj Dortmund obdrží 115 milionů liber včetně bonusů.

Půjde o nejdražší přestup v historii

Tímto přestupem se Bellingham stal nejdražším anglickým fotbalistou. Částka za jeho přestup překonala částku, kterou Manchester City před dvěma lety zaplatil Aston Ville za Jacka Grealishe (100 milionů liber). Na třetím místě mezi nejdražšími anglickými hráči je Harry Maguire z Manchesteru United, jehož přestup stál 80 milionů liber.

Jude Bellingham s Realem Madrid podepíše šestiletou smlouvu, jejíž součástí jsou i případné bonusy za úspěchy hráče a týmu. Fotbalista se v nejbližších dnech podrobí lékařské prohlídce. Tato dohoda bude jednou z nejvýznamnějších v historii obou klubů.

Angličan hraje od července 2020 za Borussii Dortmund, kam přestoupil z Birminghamu za 25 milionů eur. Za tři sezony v Bundeslize odehrál 132 zápasů, vstřelil 24 gólů a dal 25 asistencí.

Jaká byla částka za přestup Jude Bellinghama?
Přestupová částka Jude Bellinghama přesahuje 100 milionů liber, které Manchester City zaplatil Aston Ville za Jacka Grealishe.
100%
Přestup Jude Bellinghama přesahuje 80 milionů liber, které Manchester United zaplatil za Harryho Maguirea.
0%
Voted: 1