Anglický záložník Jude Bellingham hovořil o tom, jak se národní tým dokázal dostat do finále Mistrovství Evropy 2024. V semifinále turnaje porazil anglický národní tým nizozemský národní tým 2 – 1. Vítězný gól v 90 + 1. minutě vstřelil Ollie Watkins.

Cesta Anglie do finále: Bellingham odráží cestu týmu

Záložník anglické reprezentace Jude Bellingham prozradil, díky čemu se národní tým dokázal dostat do finále

Bellingham se zamyslel nad výkonem týmu a řekl: „Byl to neuvěřitelně těsný a napjatý zápas proti velmi silné Nizozemské straně. Ale kluci ukázali skutečnou odvahu a odhodlání, aby svou práci nakonec zvládli. Bodování toho pozdního vítěze byl prostě neuvěřitelný pocit-celý tým a fanoušci bzučeli.“Ocenil odolnost týmu a poznamenal:“ na cestě do finále jsme čelili mnoha výzvám, ale skupina se opravdu spojila a hrajeme sebevědomě. Teď nás čeká ještě jeden velký zápas, na který se musíme soustředit, a dáme do toho úplně všechno, abychom tu trofej přivezli domů.“Mladý záložník vyjádřil hrdost na dosavadní úspěchy týmu a řekl:“ pro nás všechny to byla neuvěřitelná cesta. Dostat se do finále velkého turnaje je to, o čem sní každý hráč, a jsem vděčný, že jsem součástí tohoto týmu. Necháme všechno na hřišti a dáme do toho všechno ještě jednou.“Bellingham se zamyslel nad cestou týmu a vzpomněl si: „kampaň na Euro začala s velkou nejistotou. Měli jsme nového manažera a museli jsme rychle gelovat jako tým. Ale gaffer odvedl úžasnou práci, když nás všechny dostal na stejnou stránku a vštípil vítěznou mentalitu. I když jsme čelili neúspěchům, nikdy jsme neztratili víru v sebe.“Zdůraznil důležitost jednoty týmu a řekl:“ kamarádství v této skupině je neuvěřitelné. Nejsme jen spoluhráči, jsme bratři. Kryjeme si záda, ať se děje cokoliv, a to bylo pro náš úspěch klíčové. Když jde do tuhého, Kopeme hluboko a bojujeme jeden za druhého.“Záložník také ocenil dopad fanoušků a poznamenal:“ podpora, kterou jsme měli během tohoto turnaje, byla naprosto neuvěřitelná. Fanoušci byli naším 12. mužem, který nás poháněl, i když jsou nohy těžké. Slyšet je zpívat a zpívat na stadionu nám dává další energii. Nemůžeme se dočkat, až je budeme mít ve finále za sebou.“Při pohledu na mistrovský zápas Bellingham vyjádřil důvěru ve schopnost týmu dokončit práci a uvedl:“ víme, že to bude obrovská výzva proti velmi talentovanému soupeři. Ale jsme na to připraveni. Pracovali jsme tak tvrdě, abychom se dostali k tomuto bodu, a nenecháme tuto příležitost proklouznout mezi prsty. Toto je náš čas, abychom se zapsali do historie.“Na závěr řekl:“ celá země je za námi a my jsme odhodláni přinést trofej domů. Bude to chtít všechno, co máme, ale věřím, že tohle mužstvo má na to, aby svou práci zvládlo. Necháme to na hřišti a uděláme Anglii hrdou.“

Jaký byl podle Jude Bellinghama klíčový faktor, který umožnil anglickému národnímu týmu dosáhnout finále Mistrovství Evropy 2024?
Odolnost a odhodlání týmu překonat výzvy
0%
Podpora a energie od vášnivých anglických fanoušků
0%
Voted: 0